Тиждень науки і техніки в Славутській станції юних техніків
Дитяча та юнацька технічна творчість стала дороговказом до творчої праці багатьох тисяч майбутніх конструкторів, інженерів і академіків. Чимало відомих державних діячів, вчених, раціоналізаторів та винахідників навчалися в юнацькі роки в технічних гуртках: президент Національної академії наук України Б.Патон, всесвітньо відомі конструктори С.Корольов і О.Антонов, льотчики-космонавти Г.Береговий і Д.Жолобов та багато інших.
До багаторічної історії дитячо-юнацької технічної творчості вписали свої сторінки і юні техніки Славутчини, які, починаючи з 1966 року, навчалися в гуртках Міської станції юних техніків.
Будь – яка творчість потребує багатої уяви, розвиненої фантазії, вміти у найзвичайнісінькому повсякденному явищі побачити щось свіже і нове, запропонувати «божевільну ідею» або оригінальне нестандартне рішення.
Так, 15 грудня 2016 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс-захист науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок, в якому приймала участь команда СЮТ у складі: Онищука Руслана, учня 9 класу ЗОШ і – ІІІ ст. №4, Саука Максима, учня 9 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 6, Семенюка Івана, учня 7 класу НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., гімназія» №5.
Конкурс став уже гарною традицією, яка щорічно збирає юних винахідників та раціоналізаторів щоб поділитися своїми ідеями та винаходами. Наші гуртківці представили цікаві поробки виготовлені своїми руками та зайняли 4 командне місце серед 26 міст та районів Хмельниччини.
Для того, щоб кожен бажаючий спробував себе у технічній творчості, 4 січня на базі Славутської станції юних техніків були проведені міські змагання в рамках Тижня науки, техніки, винахідництва та раціоналізаторства, які стали вже традиційними.
Конкурсні випробовування проводились у трьох номінаціях: авіамоделювання, автомоделювання та домашнє завдання. Для підготовки до змагань діти мали можливість відвідати заняття гуртків, отримати необхідну консультацію та допомогу по виготовленню запропонованих креслень автомоделей, а результати їхньої роботи по створенню та ходових даних моделей були підведенні безпосередньо на самих на змаганнях.
Участь у змаганнях взяли 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів міста - 24 учасника.
Молодші конкурсанти мали змогу продемонструвати свої початкові технічні навички у номінації «Авіамоделювання», де їхнім завданням було створення креслень та виготовлення по ним літака, регулювання дальності польоту найпростішої авіамоделі за допомогою зміни навантаження на передню частину літака, та демонстрація літальних можливостей моделі.
Весело та жваво літали планери. Журі враховували якість і точність виконання та дальність їх польоту. Після тренувальних спроб, за підсумками змагань призові місця в даному виді змагань зайняли:
- Суханевич Сергій, учень7 НВК «ДНЗ – ЗНЗ І ст., гімназія» – І місце
- Стасюк Артем, учень 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст., №4 - ІІ місце
- Васьківського Вадима, учень 5 класу НВК «ЗОШ І -ІІІ ст., гімназія»№5 - ІІІ місце
Завдання для старших школярів були більш складними, динамічними і азартними. Зокрема, у змаганнях з автомоделювання переможця визначали за швидкістю прибуття моделі до фінішу в три етапи.
І місце у цій номінації виборов Бернацкий Ярослав, учень 6 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 4,
ІІ місце - Злобін Владислав, учень 6 класу ЗОШ І -ІІІ ст. № 1,
ІІІ місце - Гучинський Артем, учень6 класу, ЗОШ І-ІІІ ст. №7.
В третій номінації - домашнє завданням, що полягало у представленні власноруч виготовленого аеромобіля за кресленнями, розробленими керівниками гуртків СЮТ( з допомогою шкільного вчителя трудового навчання), місця розподілились наступним чином:
- Голубка Артур, учень 5 класу, ЗОШ І – ІІІ ст. № 4 - І місце
- Дзюба Артем, учень 8 класу, ЗОШ І – ІІІ ст. № 7 - ІІ місце
- Гарбарук Вадим, учень 7 класу, ЗОШ І – ІІІ ст., № 1 - ІІІ місце
У загальній таблиці командна першість була визначена у такому порядку:
команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 - I місце;
команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 - ІI місце;
команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 - ІІІ місце.
Дякуємо всім вчителям трудового навчання, за належне ставлення щодо участі в цих змаганнях, зокрема, хотілось би відмітити активність і організованість команди та тренера Гамузу А.А. вчителя ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Надіємось і надалі на підтримку нашої спільної справи – виховання і розвитку творчої особистості дитини.
Потрібно виходити на нову орбіту, на сучасне бачення та більш досконалу реалізацію тих ідей, які були закладені майже 90 років тому родоначальниками руху юних техніків. В умовах сьогодення чітко усвідомлюється: за цим напрямом майбутнє, це - вимога часу.
Результат творчої діяльності учнів – це комплекс якостей творчої особи: розумова активність, прагнення здобувати знання і формувати уміння для вико¬нання практичної роботи, самостійність в рішенні поставленої задачі, працьови¬тість, винахідливість. Якщо ви бажаєте бути справжньою творчою особистістю, слід набратися терпіння й мужності, вчитися наполягати на своєму, доводити розпочате до кінця.

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Обычная таблица";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

17 листопада 2010 року на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулись відкриті змагання з автомодельного спорту (кордові моделі в приміщеннях).
У змаганнях взяли участь 10 команд (37 учасників),Команда Славутської міської станції юних техніків разом з керівником гуртка Пантелеймоновим Борисом Миколайовичем зайняла три перших місця в особистому заліку і перше командне місце. А 17 грудня команда Славутської СЮТ буде захищати честь нашої області на Всеукраїнсь-ких змаганнях в м.Львів. Ми віримо в наших учасників і надіємось на перемогу.
 
-->