24 жовтня в Славутській міській станції юних техніків було проведено міські змагання з конструювання повітряних зміїв серед учнівської молоді міста.

Основна мета змагань – залучити дітей до виготовлення повітряних зміїв, розвивати конструкторські здібності, виховувати точність, творчий підхід до праці.

Змагання творчих та небайдужих до неба і краси польоту зібрало 16 учасників (8 команд) навчальних закладів міста. 

Конкурсні випробування проходили у двох номінаціях: плоский та об’ємний повітряний змій. Перед запуском повітряних зміїв судді здійснили їх технічний огляд. Враховувався дизайн, оригінальність та складність конструкції, якість розфарбування та майстерність виготовлення. Учасники змагались за особисту та командну першість. Кожен учасник намагався виготовити оригінального, незвичайного, а головне слухняного змія. На змаганнях були представлені повітряні змії різних видів: плоскі, коробчасті, безкаркасні.

З кожним роком зростає майстерність учасників. Аналізуючи представлені роботи, журі відзначило зростання рівня підготовки до змагань та технічні вміння команди ЗОШ І – ІІІ ст. № 4, ЗОШ І – ІІІ ст. № 1, ЗОШ І- ІІІ ст. №3, НВК «ЗОШ І –ІІІ ст., гімназія»№5.  Моделі даних навчальних закладів вирізнялась високими літальними характеристиками та посіли призові командні місця.

У номінації «Об’ємний змій» оригінальні конструкції моделей були представленні командами ЗОШ І – ІІІ ст. № 3, ЗОШ І-ІІІ ст. №4, НВК «СЗОШ І –ІІІ ст. ліцей «Успіх».

У номінації «Плоский змій» модель змія команди ЗОШ І – ІІІ ст. №1 вразила своїм розмахом крил та естетичним оформленням, НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., гімназія» найвищим та стабільним польотом.

Учасники Змагань продемонстрували вміння виготовляти моделі повітряних зміїв з різноманітних матеріалів. Об’ємний повітряний змій команди ЗОШ І – ІІІ ст. №1 був виготовлений не лише якісно, а й  оформлений у патріотичному стилі.    Моделі НВК «ЗОШ І- ІІІ ст., гімназія» № 5, ЗОШ І – ІІІ ст. № 6, НВК «СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх» прикрашені кольоровими тематичними наліпками.

В особистому заліку місця розподілились наступним чином:

в номінації «Плоский повітряний змій»

- Мальчук  Мирослав , учень  9 класу  НВК «ДНЗ – ЗНЗ І ст., гімназія» - І місце;

- Погуральська Любов, учениця 4 класу ЗОШ І- ІІІ –ст № 3 –ІІ місце;

- Левчук  Ілля, учень 5 класу ЗОШ І- ІІІ ст. № 4 – ІІІ місце;

- Пизимчук Тарас, учень 5 класу ЗОШ І – ІІІ ст. №7 – ІІІ місце.

 

  В номінації «Об’ємний повітряний змій»:

- Онищук  Руслан , учень 10 класу ЗОШ І -  ІІІ ст. № 4 - І місце;

- Васьківський Вадим, учень 6 класу  НВК «ЗОШ І –ІІІ ст., гімназія»№5 – ІІ місце;

- Воронюк  Дмитро, учень 8 класу  ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 - ІІІ місце;

- Гасенко Вадим, учень 6 класу НВК «СЗОШ І- ІІІ ст., ліцей «Успіх» - ІІІ місце;

- Пашинський Валентин, учень 5 класу ЗОШ І – ІІІ ст., №6 – ІІІ місце.

Навички виготовлення моделей повітряних зміїв за кресленням, розвивають  технічне мислення,  конструкторські здібності,  формується  стійкий  інтерес  до технічної творчості.

Великий математик Леонард Ейлер зауважив, що повітряний змій - це дитяча іграшка, недоглянута і знехтувана дорослими, буде коли-небудь предметом глибоких досліджень. Адже у горі аж надто багато енергії, яка може бути у ваших і наших руках.

Картинка: