Підведення підсумків за І півріччя 2017р СЮТ
Станція Юних Техніків охоплює багато напрямків діяльності: допомагає в оволодінні технічними навичками конструювання, забезпечує змістовне дозвілля, допомагає в формувати життєві навички через практику, готує дітей до вибору професії, забезпечує інтеграцію різнопредметних знань і умінь, готує дітей до життя в соціумі.
Протягом І півріччя 2017 року у Славутскій міській станції юних техніків працювало 13 гуртків технічного напряму - це 27 груп що складає 425 гуртківців.
Педагогічний процес забезпечують 11 керівників гуртків, з яких 6 педагогів є основними працівниками, 5 зайняті на умовах сумісництва.
Яскравим завершенням та підсумком І півріччя 2017 року є ціла низка обласних та Всеукраїнських змагань, в яких приймали участь гуртківці Славутської міської станції юних техніків.
Починаючи з січня 2017 року вихованці СЮТ прийняли участь у 6 обласних змаганнях спортивно – технічного напряму: це автомоделювання (трасові моделі) – 4 командне місце, початкове технічне моделювання - ІІІ командне місце, спортивна радіопеленгація – І командне місце, швидкісна радіотелеграфія - ІІІ командне місце, конструювання повітряних зміїв – 4 командне місце, авіамоделювання - ІІІ командне місце; та 3-х виставках: початкове технічне моделювання – І командне місце, «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - ІІ командне місце, «Знай і люби свій край». Роботи переможців обласних виставок було відібрано на Всеукраїнський конкурс та очікуємо підведення підсумків. Згідно підведенню підсумків обласних змагань гуртків Славутської станції юних техніків принесли у свій актив актив особисті місця: І – 7, ІІ- 9, ІІІ -15.
У травні 2017 р. у міському заході «Коронація успіху» було відмічено 11 гуртківців та 5 педагогів. Це керівники гуртків Галімська Т.А., Бережна О.В, Гамуза А.А., Ковальчук В.В., Бабенеко О.І.
Педагогічний колектив працює над реалізацією науково-методичної проблеми «Розвиток життєвої компетентності гуртківців на заняттях технічної творчості». Дана проблема обрана на 2013-2018 роки , включає в себе не лише вивчення етапів розвитку ключових життєвих компетентностей як основа виховання конкурентоспроможної особистості, але і профорієнтацію особистості гуртківця, залучення учнів до активної технічної діяльності.
У рамках роботи над науково-методичною проблемою в закладі організована діяльність різноманітних форм роботи. Щоквартально у закладі проходять педагогічні ради та засідання методичного об’єднання, на засіданнях яких розглядаються питання обраної методичної проблеми закладу. Значна увага в закладі приділяється участі педагогів в творчих заходах.
У 2017 році СЮТ приймала учасників обласного семінару директорів позашкільних закладів, продемонстрували уривок заняття з автомоделювання, провели екскурсію по класних кімнатах та в музей СЮТ.
Методичний кабінет поповнився навчально-методичними розробками із досвіду роботи керівників гуртків та іншими методичними посібниками.
Керівники гуртків щорічно є не лише учасниками та призерами обласної виставки педагогічних ідей «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», педагогічних конкурсів на кращу методичну розробку, сценарій виховного заходу, конспект нетрадиційного заняття.
СЮТ – це координаційний центр виховної, організаційно масової роботи розвитку технічної творчості в місті. Наші керівники та гуртківці приймають участь у міських виставках, конкурсах, проведення майстер – класів, у масових заходах що проходять в місті.
На базі освітнього закладу щорічно проводяться міські змагання з конструювання повітряних зміїв, День науки і техніки, змагання з початкового технічного моделювання, виставка - конкурс «Моя Україно!».
Протягом року адміністрація СЮТ намагається зберегти контингент учнів та кількість гуртків. На даний момент спостерігається зниження кількості дітей за рахунок зменшення керівників гуртків.
Щорічно на базі СЮТ працює пришкільний оздоровчий літній табір «Юний технік». Цікавим та веселим є перебування наших вихованців у літньому таборі. Це спілкування з природою, пізнавальні екскурсії, творчі виставки, ігри, змагання.
Протягом року музей СЮТ «Історії розвитку технічної творчості», відвідало близько 600 школярів та гостей міста, проводяться тематичні екскурсії, розповіді про розвиток техніки, визначні дати, демонстрації моделей виготовлених руками дітей. В 2016 році він отримав звання Зразковий, та презентувався заступником директора СЮТ на обласному семінарі директорів шкільних музеїв (м.Хмельницький).
Безпека життєдіяльності є невід’ємною складовою роботи закладу, тому щоквартально перевіряються захисні пристрої при роботі на верстатах, обладнання. Оновлюються стенди з техніки безпеки, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту.
Для належного підтримання матеріально – технічної бази закладу, умов навчання дітей щорічно проводиться поточний ремонт будівель та приміщень закладу.
Протягом року в СЮТ з метою покращення матеріально – технічної бази було виконані наступні роботи:
- проведено поточний ремонт на початку навчального року
- відремонтовано поріг та фундамент закладу
- заміна вікон на енергозберігаючі у кількості – 3 шт.
- відремонтовано стіни котельні
- утеплено відкоси віконних рам
- закуплено акумулятори для судно моделей
- протягом року на кошти плати за гуртки купуються матеріали та інструменти для проведення занять.
Колектив СЮТ ставить перед собою наступні завдання розвитку закладу:
1. Удосконалення роботи з обдарованими дітьми.
2. Вивчення, апробація існуючого передового досвіду.
3. Модернізація та розвиток мережі гуртків.
4. Охоплення гуртковою роботою дітей з відділених районів міста через відкриття на базі шкіл технічних гуртків.
5. Влаштування кордодрому для авіамоделей та картингістів.
6. Влаштування траси для занять гуртка «Автотрасове моделювання».
7. Придбати радіо керуючої апаратури для занять гуртків судно- та авіа- моделювання.
8. Облаштування блискавкозахисту на навчальному корпусі.
9.Придбати вогнегасники ВП – 5 – 3 шт, згідно вимог пожежного нагляду.
10. Поступова заміна вікон у всьому навчальному корпусі.
11. Завершити утеплення приміщення теплоізолюючим матеріалом.
12. Капітальний ремонт огорожі закладу – 100 м.
13. Встановлення пожежної сигналізації у навчальному приміщенні.
14. Просочування горищного перекриття вогнебезпечним розчином.